Zpátky na výpis novinek

Saunování ve jménu parní lázně Klafs

Parní kabiny jsou oblíbenou alternativou ke klasické sauně. Pro jedince, kteří špatně snášejí vysokou teplotu finské sauny, a naopak preferují vlhké prostředí, je tento mírný typ saunování vhodným řešením. Parní sauny Klafs realizujeme jak pro komerční či hotelová wellness, tak za privátním účelem v rodinných domech.

Saunování ve jménu parní lázně Klafs

Parní lázeň působí blahodárně na onemocnění dýchacích cest, astma, problematickou pleť, revmatické obtíže a poruchy prokrvení. Zároveň účinně pomáhá při regeneraci namožených svalů, detoxikaci, omlazení a pročištění pleti, a současně slouží i jako prevence nachlazení. Příjemná relaxační atmosféra má navíc pozitivní vliv také na psychiku. Parní lázeň nabízíme v pěti různých formách: Caldariu, Tepidariu, Laconiu nebo jako parní kabinu či parní sprchu.

Další typy parní lázně

Caldarium působí na tělo intenzivním pronikavým teplem, které si můžete nastavit na dva teplotní stupně: relaxačně uvolňující o teplotě 30-40 °C anebo detoxikačně regenerační o teplotě 50–60°C. Vlhkost vzduchu v Caldariu se pohybuje okolo 20 %.

Při parní lázni v Tepidariu ležíte na vyhřívaném ergonomicky tvarovaném lehátku, kdy na vás ze zdí, podlahy a odpočívadla působí rovnoměrné sálavé teplo o teplotě 37-39°C. Tato procedura slouží k prohřátí organismu, relaxaci a celkové regeneraci. Vlhkost vzduchu v Tepidariu je cca 20 %.

Saunování v Laconiu je podobné tomu v Caldarium, ovšem s tím rozdílem, že vlhkost vzduchu je o něco nižší – cca 15-20 % a teplota vzduchu dosahuje 60°C. Tyto podmínky vyvolávají pomalé, ale intenzivní pocení.

Parní kabiny jsou ve srovnání s předchozími formami vhodné i do privátního provozu – například jako součást domácího wellness. V parních kabinách je vlhkost vzduchu až 100 % za teploty pohybující se v rozmezí od 43 do 46°C. Výrobce Klafs nabízí 2 typizované modely: Matteo Thun z bílého mramoru a skla nebo prosklený model D12 s teakovými či kamennými prvky.

I v případě, že vaše bydlení nedisponuje přebytečným prostorem, firma Klafs dokáže i vám nabídnout schůdnou variantu – a tou je parní sprcha. Parní sprcha svými variabilními designovými možnostmi obložení, od skleněné mozaiky, přírodního kamene po keramiku, pozvedne omezené dispozice prostoru. Teplota v parní sprše je nastavitelná až do 48°C.

Všechny parní sauny Klafs vám rádi navrhneme na míru tak, aby splnily všechna vaše očekávání. Zajímají vás další informace? Obraťte se na nás – rádi vám pomůžeme najít ten správný model!