Zpátky na výpis novinek

Posuvné bazénové dno – moderní a nadčasová technologická inovace

Bazény s posuvnými dny patří v posledních letech k vyhledávaným inovacím v oblasti bazénového a wellness průmyslu. Posuvné dno AQUAFLOORS není jen inovativní způsob bazénového zakrytí, získáte s ním bazén s nastavitelnou hloubkou. Využívaje nejnovějších technologií, posuvné dno nabízí variabilní bazén pro každého člena domácnosti.

Posuvné bazénové dno – moderní a nadčasová technologická inovace

Systém posuvného dna AQUAFLOORS je maximálně bezpečný, zcela automatizovaný a neumožňuje jakékoli manuální zacházení. Princip fungování posuvného dna si lze představit jako plošinu instalovanou do bazénu, která v podstatě funguje jako výtah. Její pohyb zajišťuje hydraulický systém ukrytý pod dnem. Při zvedání dna voda přirozeně přetéká pod dno, při snižování je naopak vytlačována zpět. Konstrukce posuvného dna je vyráběna z nerezové oceli 316L, která je odolná a pevná a celkově zajišťuje nosnost zakrytého bazénu 200 kg/m2. Ta umožňuje běžné užívání zakrytého bazénu jako součásti terasy či obytného prostoru. Byť je přestavba již existujícího bazénu možná, doporučujeme s posuvným dnem počítat již při plánování projektu a realizovat jej během výstavby nového bazénu.

Jednou z předností bazénu s posuvným dnem je jeho minimalistický koncept, jenž neruší a ani nemůže rušit výhled na terasu či vzhled bazénu. Bazén s vertikálně posuvným dnem vytvoří nenápadný, avšak významný prvek prostoru a nenarušuje jeho designové provedení. Naopak podtrhne moderní charakter realizace. Posuvné dno je tak skvělým řešením pro architektonické návrhy minimalistických designových prostor a moderních domácností. Bazén s posuvným dnem disponuje širokými možnostmi obložení či řešení schodiště a odpočinkových lavic.

Fakt, že umožňuje nastavit libovolnou hloubku je největší výhodou bazénu s posuvným dnem. Navíc je toto technologicky vyspělé řešení maximálně bezpečné. Hloubka v bazénu může činit pouhých pár centimetrů a vytvořit tak brouzdaliště pro nejmenší členy domácnosti. Když je bazén zcela uzavřený, dno je zvednuté do úrovně okolní podlahy. Tím zcela znemožňuje pád do bazénu a zároveň vytváří v podstatě bezbariérový prostor. Ovládání dna je možné zabezpečit libovolným kódem, nebo lze dno ovládat z mobilní aplikace. Ta navíc umožňuje uložit si 3 stupně bazénové hloubky, které poté jednoduše a rychle nastavíte kdykoli potřebujete.

Bazén s posuvným dnem se nestává jen módním trendem technologicky vyspělé současnosti, ale nachází také praktické využití. A sice v lékařských a rehabilitačních zařízeních, protože posuvné dno umožňuje v podstatě bezbariérový vstup do bazénu. Pro účely fyzioterapie je však třeba konstrukci bazénového tělesa upravit rehabilitačním potřebám a doplnit o nezbytné bezpečnostní prvky.

Realizace bazénů s posuvným dnem AQUAFLOORS si můžete prohlédnout v našich referenčních článcích. Chcete vědět více o možnostech bazénu s posuvným dnem? Kontaktujte nás nebo si zdarma stáhněte náš katalog bazénů!