Zpět na reference

Wellness & Spa v hotelu Královka v srdci Jizerských hor

Wellness & Spa v hotelu Královka v srdci Jizerských hor

Toto moderní wellness je chloubou nově vybudovaného hotelu Královka, který je součástí turistického areálu nedaleko Bedřichova v Jizerských horách. Rozhledna Královka postavená roku 1907 byla vždy oblíbeným cílem turistů, kterým nyní přilehlé hotelové lázně poskytují zasloužený odpočinek po letní túře, ale také prohřátí celého organismu po zimní lyžovačce. A to obzvláště zde, v nejvýznamnější běžkařské oblasti v Čechách.

Celé wellness je koncipováno způsobem, který zdůrazňuje přírodní prvek. Kombinuje čistotu surového kamene s dřevěným masivem a na návštěvníka tak působí klidem a atmosférou jizerských lesů, v jejichž bezprostředním sousedství se hotel nachází. Naší úlohou byla realizace finské sauny TAO v modelu TRUST a parní kabiny TAO INDI upravených klientovi na míru.

Sauna TAO disponuje lavicemi ze dřeva Abachi a obkladem stěn v provedení kartáčovaný thermosmrk. O vytápění se starají saunová kamna Goliath a celou atmosféru dotváří osvětlení zajištěné LED páskami ukrytými v opěrkách lavic. Stejný způsob osvětelení využívá také parní kabina TAO. Zde jsou LED pásky ukryté pod lavicemi a v nikách stropu kabiny. Páru zajišťuje parogenerátor Steamrock II.

Součástí wellness je také nerezový ochlazovací bazén IMAGINOX s dřevěným obkladem pro rychlé osvěžení po pobytu v sauně. Ochlazovací bazén byl navržen a vyroben na míru do tohoto prostoru. Je velký 1,9 x 0,8 m, hluboký 1,2 m a opatřen je o RGB osvětlení WIBRE.

Sauna a parní kabina TAO doplňují relaxační zónu s lehátky a otevřeným ohništěm. Tyto realizace odpovídají myšlence a designovému řešení lázní. Zatímco dominantním materiálem finské sauny je přirozeně dřevo, protilehlá parní kabina zdůrazňuje surovost použitého kamene a doplněná o působivé osvětlení zprostředkovává atmosféru majestátu Jizerských hor.

Wellness se dnes stále častěji stává nedílnou součástí každé moderní horské boudy. Pokud si takové přejete také pro svou soukromou horskou chatu či komerční apartmán, neváhejte nás kontaktovat.