Zpět na reference

Nerezový ochlazovací bazének IMAGINOX

Nerezový ochlazovací bazének IMAGINOX

Pro klienta ze Středočeského kraje jsme vyráběli a instalovali nerezový ochlazovací bazének IMAGINOX určený pro otužování po saunování. Naši projektoví inženýři se museli vyrovnat s malým a úzkým prostorem, kam bylo potřeba bazének umístit.

Jednalo se o konstrukci nerezového bazénu do betonové vany. Bazén je 2,6 metru dlouhý, 0,876 metru široký a 1,4 metru hluboký. Dno je nopované, aby návštěvníkům bazénku neklouzalo, přičemž nopy mají kulatý tvar. Kulaté nopování je oblíbená volba našich klientů.

Schodiště do bazénku je rovné po celé jeho šířce, přičemž do vody se sestupuje po pěti schodech o šířce nášlapu 25 cm. Ochlazovací bazének je ve skimmerové variantě a má svoji filtraci, chemizaci vody a také chlazení. Cirkulační tryska je umístěná na dně a slouží pro přítok čerstvé vody. Odtok se uskutečňuje pomocí dnové gule.

Úpravu vody zajišťuje automatická filtrace s čerpadlem. Klient si dále přál jako doplněk madlo na stěnu schodiště pro bezpečnější sestup. Zaujal vás tento projekt? Dejte nám vědět, jaké jsou vaše představy realizace.