Zpět na reference

Nerezový bazén pro Galerii lidské tvořivosti od studia de.fakto

Nerezový bazén pro Galerii lidské tvořivosti od studia de.fakto

Díky spolupráci s architektonickým a designovým studiem de.fakto jsme dostali příležitost vyrobit nerezový bazén IMAGINOX pro jedinečný dům se zahradou v Černošicích. Celý projekt byl řešený na míru představám architektů ze studia de.fakto a bazén byl individuálně přizpůsoben návrhu okolního prostředí. Naší přidanou hodnotou je, že se přizpůsobujeme vizím architektů a vyrábíme tak unikátní produkty na míru.

Tento showroom a galerii v jednom zdobí nerezový bazén s přelivem v krásném designu infinity edge. Budí přitom dojem nikdy nekončícího bazénu a je perfektní volbou pro moderní designové – minimalistické i rustikální – exteriéry, jakým je tato referenční galerie studia de.fakto.

Nerezové bazény dokážeme vyrobit na míru a dokonale je přizpůsobit terénu. I v tomto případě jsme bazén umísťovali do svahu vedle velké terasy se dvěma meziúrovněmi. Zahradu ve strmém svahu architekti upravili do několika úrovní, které jsou důmyslně spojené chodníčky. Bazén s terasou tvoří dominantu zahrady spolu se zenovým místem, posezením, houpací sítí, zahrádkou či šplhacím lanem.

Nerezový bazén byl umístěn do betonové vany a vytvořený jako přelivový ze dvou stran po infinit stěnách. Přelivný žlab se postupně svažuje z výšky 80 cm a je překrytý kameny. Vstupní schodiště do bazénu je vykonzolované. Jedná se o individuálně řešené kamenné čtyřstupňové schodiště navazující na designové schodiště vedoucí do domu.

Bazén vyniká svojí délkou 12 metrů, šířkou 2,8 metru a hloubkou 1,35 metru. Architekti si pro nerezový bazén zvolili automatické lamelové zakrytí, přičemž lamely jsou solární. Lamely jsou umístěné v šachtě za bazénem a udržují teplotu. Když je bazén odkrytý, lamely se rolují do šachty umístěné za stěnou bazénu.

Na projektu jsme spolupracovali se studiem de.fakto. Autorem fotek je @vaclavnovakcom. 

I vy s námi můžete navázat spolupráci! Přečtěte si, proč s námi spolupracovat.