Zpět na reference

Luxusní wellness v resortu Kovárna

Luxusní wellness v resortu Kovárna

Na první pohled nenápadné historické venkovské stavení, resort Kovárna naleznete v obci Frýdštejn v Českém ráji. První zdání však klame, uvnitř resort skrývá příjemné překvapení v podobně luxusního ubytovacího zařízení s vynikající restaurací a prémiovým moderním wellness. Právě realizace tohoto atypického wellness byla naším úkolem.

Wellness Kovárna na první pohled upoutá svým originálním designovým provedením, ve kterém se snoubí surovost přírodních materiálů s jemností květin a barevným osvětlením, dodávajícím celému prostoru neopakovatelnou atmosféru. Barevné RED RGB osvětlení využívá také kruhová nerezová vířivka IMAGINOX. Přelivový vířivý bazén o průměru 1,6 metru je hluboký 1 m a disponuje trubicovou lavicí s perličkovou masáží, která vytváří posezení pro 3 osoby. Dále je vířivka vybavena 16 hydromasážními tryskami zacílenými na masáž těla a 6 tryskami cílícími na chodidla.

Důležitým vybavením, bez kterého si veřejné wellness nelze představit, je sauna. Přednostní této sauny německého výrobce KLAFS není jen atraktivní vzhled, ale také kamna MAJUS vybavená funkcí SANARIUM. Funkce SANARIUM umožňuje návštěvníkům wellness vybrat si mezi tradiční finskou saunou či kombinovanou biosaunou doprovázenou bylinnou aromaterapií. Sauna je velká 2,5 x 1,9 m a její uspořádání i rozměr byly uzpůsobeny na míru prostoru. Jedinečného vzhledu sauny bylo docíleno atraktivním obkladem z masivního dřeva a barevným osvětlením, které prostor prohřívá také pocitově.

Pro ty, kterým nevyhovuje finská sauna, wellness disponuje také parní kabinou. Parní kabina KLAFS s kamenným obkladem stěn a mozaikovou lavicí velká 1,5 x 1,5 m je vhodná akorát pro pár. Účinek parní lázně umocňuje přidání vonných esencí, které pomáhají uvolnit dýchací cesty a dopřát si intenzivnější relaxační prožitek.

Ochlazení po parní lázni, a především po finské sauně poskytuje zapuštěný nerezový ochlazovací bazének IMAGINOX. Kruhový přelivový bazének s důmyslně řešeným schodištěm měří 1,6 m v průměru a je vybaven LED RGB osvětlením na jednotlivých stupních. Každý stupeň je dostatečně široký, aby bazén rozděloval do několika úrovní hloubky a vytvářel prostor k posezení.

Ke střídání zahřívacích a ochlazujících procedur slouží též Kneippův chodník. Pro wellness Kovárna jsme dodali nerezový Kneippův chodník se čtyřmi bazénky o celkové délce 2,7 m. Chodník IMAGINOX byl vyrobený na míru společně s konstrukcí, která jej spojuje s ochlazovacím bazénkem a byl dosazen ke stěně se zábradlím a plastickým designovým vzorem.

Wellness je uzpůsobeno delším soukromým pobytům, vedle našich produktů zde naleznete ložnici s postelí, bar či posezení s designovým ohništěm. Ve středu samotného prostoru pak stojí zážitková sprcha s chromoterapií. Využívá vedle proudu vody také tok barevného světla, který představuje jeden z podnětů stimulujících naše psychické rozpoložení.

Zážitková sprcha v sobě skrývá ještě jedno nečekané překvapení. Ptáte se jaké? Navštivte resort Kovárna a zažijte na vlastní kůži nejen ono překvapení, ale především naše prémiové wellness produkty. Nebo si zdarma objednejte náš katalog pro více inspirace.