Zpátky na výpis novinek

Nerezový bazén – hygiena, životnost a údržba

Nerezové bazény vynikají svojí dlouhou životností a hygienickou nezávadností. Pojďme se podívat na přednosti nerezu a jak nerezový bazén udržovat. Mnoho z vás si tento materiál oblíbí!

Nerezový bazén – hygiena, životnost a údržba

Nerez jako hygienický materiál

Nerez jako takový se hodí tam, kde je hygiena velmi důležitá. Jedná se i o zdravotnické instituce, které mají vysoké hygienické standardy. Hladké povrchy totiž brání kontaminaci od mikroorganismů a zároveň usnadňují čištění. Nečistoty se na hladkém povrchu stěn vytvářejí a udrží obtížně, proto je použití tohoto materiálu optimální pro alergiky, astmatiky nebo atopiky. Poslední výzkumy pak prokázaly, že kovové ionty mají kladný účinek při potlačování a ničení bakterií a nepoškozují lidské tělo.

Povrch nerezové oceli je hladký a bezpórovitý. Z hygienického hlediska je lepší než klasický keramický obklad se spárami. Díky tomu je spotřeba desinfekčních i chemických prostředků potřebných na údržbu a čištění nižší. Cirkulační hydraulika nerezových bazénů, kdy všechny trysky jsou umístěné ve dně bazénu, tak zaručuje dokonalé promíchání vody v bazénu bez „mrtvých koutů“ a míst, kde voda necirkuluje.

Dlouhá životnost a udržitelnost nerezového bazénu

Když srovnáte nerez s ostatními materiály pro bazén na zahradu, pak nerezové provedení je bezkonkurenční v otázce životnosti. Nerezová ocel byla vynalezena v roce 1931 a ihned se rozšířila do mnoha průmyslových odvětví, různých vědních oborů, stavebnictví, potravinářství nebo do medicíny.

Kromě pevnosti a mimořádné odolnosti si nerez ceníme jako materiál odolný vůči korozi. To platí v případě, že je o nerezový bazén správně postaráno. Jsou také ideální pro ty, kteří dávají přednost bezchlórové úpravě vody. Nerez je vhodná také pro bazény s mořskou solí v případě, že zvolíte typ nerezové oceli, která je určená pro vodu s mořskou solí.

Nerezová ocel je oblíbená i díky své udržitelnosti. Jedná se o 100 % recyklovatelný materiál, a to opakovaně a bez ztráty kvality. Nerezová ocel jako taková se vyrábí pouze z přírodních materiálů bez přispění chemie. Patří mezi ně železo, chrom, nikl a několik dalších kovů. Uhlíkovou stopu, která vzniká při výrobě nerezového bazénu vyváží jeho dlouhá životnost, přičemž proces výroby spotřebovává minimální množství paliv a je tak neutrální vůči životnímu prostředí.

Více informací o Aquamarine Spa

aquamarinespa rodinny bazen

Údržba nerezového bazénu

Údržba nerezového bazénu vyžaduje pravidelné čištění, dodržování určitých pravidel a koncentrací bazénové chemie nebo soli. Záleží na zvolené technologii. Pokud jste si pořídili nerezový bazén na klíč s doporučenou technologií a vyhnete se nepřiměřenému používání bazénové chemie a chlóru, pak se o trvale ponořené oblasti nerezového bazénu nemusíte vůbec starat.

Na konci plavecké sezóny je doporučováno nerezové prvky, které nejsou pravidelně ponořené očistit od vápenatých usazenin a povrchových nečistot. Doporučujeme používat přípravky na nerezovou ocel, silikonový olej nebo leštidlo z citronové šťávy.

Je potřeba si však vybrat správnou kvalitu nerezového materiálu, která bude odpovídat vašim provozním podmínkám. V takovém případě vám nerezový bazén vydrží klidně 50 až 100 let. S tím vám jako odborníci s 25letou zkušeností můžete pomoci. Představte nám vaši vizi.

Více informací o Aquamarine Spa

imaginox_nerezovy bazen