Zpět na reference

Venkovní sauna v rodinné zahradě

Venkovní sauna v rodinné zahradě

K zimnímu období a aktuální sněhové nadílce se skvěle hodí další z našich projektů – zahradní domek s vestavěnou saunou Klafs Premium, který přímo vybízí k tomu, skočit po saunování do čerstvě napadaného sněhu! I v případě této venkovní sauny se jedná o realizaci na klíč, nikoliv o typizovaný model exteriérové sauny Klafs. Výhodou individuálních projektů je jednak možnost uzpůsobení sauny na míru vlastním potřebám a požadavkům, a druhak, možná trochu překvapivě, nižší pořizovací cena, kdy je výrazně levnější vestavět saunovou kabinu do klasického zahradního domku.

Tento projekt jsme realizovali na zahradě rodinného domu u Máchova jezera, kde jsme na přání klienta integrovali saunu do předpřipraveného zahradního domku. Abychom zabránili tepelným ztrátám, situovali jsme před saunovou kabinu malou předsíňku, kterou jsme oddělili celoprosklenými dveřmi.

Saunu Klafs Premium o rozměrech 2,1 x 2,4 x 1,8 metru jsme vybavili nástěnným topným tělesem Pluris s 30 kg olivínových kamenů a Sunset podsvícením zádových opěrek. Designovým prvkem kabiny je podlouhlé obdélníkové okno, které umožňuje průnik přirozeného světla a krásný výhled do zahrady.

Pro vnitřní obložení si náš zákazník vybral panely softline z oblíbeného bezsukového dřeva hemlock jedlovce kanadského, a v případě dvoustupňové lavice ukotvené do tvaru písmene L, zádových opěrek a nástupní stoličky jsme zvolili odolné dřevo abachi, jehož textura zabraňuje nechtěnému odlupování třísek. Líbí se vám naše realizace? Sledujte nás na Facebooku a Instagramu, a nechte si v případě zájmu zdarma zaslat náš katalog saun Klafs přímo k vám domů!