Zpět na reference

Prvorepublikový projekt – pražská vila s venkovním bazénem

Prvorepublikový projekt – pražská vila s venkovním bazénem

U renovace historických budov je častokrát tou nejzásadnější otázkou, zda se snažit maximálně zachovat dobový ráz objektu, anebo zda zvolit cestu decentní modernizace – samozřejmě vždy s citem. V případě této realizace se majitelé rozhodli bez většího váhání pro první variantu. A vzhledem k tomu, že se jedná o prvorepublikovou vilu v krásné pražské čtvrti, museli jsme najít vhodné řešení na míru.

Bazén o rozměrech 10 x 4 m se nachází na lehce vyvýšeném středu zahrady, díky čemuž přitahuje hned na první pohled pozornost. Výrazně, ale zároveň velmi přirozeně působí nejen zvolená zelená barva mozaiky, která je sladěná s travnatým porostem okolo bazénu, ale také přiznaná hrana bazénu, díky které působí bazén opticky větší.

Velkorysý prostor zahrady rozprostírající se za honosným vilovým domem je jako stvořený pro vybudování bazénu. Stejně jako tomu bylo v době, kdy si začaly první rodiny stavět bazény pro vlastní potěšení na svých pozemcích, i zde zvolil náš klient betonový bazén – a jak jinak než se sklo-keramickou mozaikou.

Ke vstupu do bazénu slouží atypicky řešené schodiště složené ze dvou odpočinkových míst po jeho stranách. Samozřejmou součástí jsou také dva podvodní světelné reflektory. Líbí se vám tento bazén a rádi byste se inspirovali i dalšími našimi referencemi? Sledujte náš instagramový profil Aquamarinespacz, kam pravidelně přidáváme nové fotografie!