Zpět na reference

POOL STORY – výměna plastového bazénu za nerezový

POOL STORY – výměna plastového bazénu za nerezový

Tento krásný projekt nerezového bazénu Imaginox vznikl na základě přání našich klientů z královehradeckého kraje renovovat stávající plastový bazén. Z námi nabízených typů bazénů se zákazníkům nejvíce zalíbila nerezová varianta, která byla jasnou volbou hned z několika důvodů. Zaprvé kvůli špatné přístupnosti zahrady, a tudíž nutnosti svaření bazénové konstrukce až na místě realizace, zadruhé kvůli vysoké odolnosti a dlouhé životnosti nerezového materiálu, který vydrží v perfektním stavu desítky let a třetí předností, která byla pro ně dalším impulsem k volbě právě bazénu firmy Imaginox, byla možnost individuálního vybavení bazénu dle vlastních představ, a to včetně originálního a velmi designové řešení přelivu.

V době, kdy k nám klient přišel s vizí rekonstruovat stávající bazén, vypadalo místo realizace přibližně takto. Oválný skimmerový bazén s nadzemním skleněným zastřešením byl z velké části rozebrán a připraven na úplnou demolici a následné pozemkové úpravy těžkou technikou z důvodu zvětšení výkopu.

V dalším kroku se vybudovala 7,5 x 3,5 metru velká betonová vana pro bazén a přiléhající šachtu bazénové technologie. Vzhledem ke zvolené přelivné filtrační variantě a ukotvení bazénu musel být ponechán dostatečný prostor okolo bazénu pro vybudování odtokového žlabu a recirkulace vody.

Po důkladné stavební přípravě přišli na řadu naši montážníci a svářeči, kteří během několika týdnů nainstalovali nejprve bazénovou konstrukci, dále stěnové a dnové plechy a později i další vybavení jako světla, trysky a protiproud.

Kromě zmíněných doplňků je bazén opatřen také rovným rohovým schodištěm a automatickou solární lamelou, jejíž šachtu jsme zabudovali do stěny bazénu. Nejvýraznějším prvkem tohoto projektu je jedinečné a velmi estetické zakrytí přelivného žlabu, který je překryt granitovými deskami, přes které se přelévá voda do dekoračních kamínků z černé žuly.

Rádi byste se dozvěděli více o nerezových bazénech Imaginox, anebo se potřebujete ještě rozhodnout o tom ideálním materiálu pro váš bazén? Přečtěte si našeho průvodce „Jak si vybrat bazén“ a nechte si zdarma zaslat naše katalogy přímo k vám domů.