Zpět na reference

Okouzlující design rodinného wellness – kombinace moderny a novorenesance

Okouzlující design rodinného wellness – kombinace moderny a novorenesance

Mít možnost vlastnit něco tak krásného jako tuto historickou budovu z 80. let 19. století je ctností jen několika málo vyvolených. Ovšem ne každý si váží dobového rázu těchto starých pražských vil tak, jako tito naši klienti. Vzhledem k nevyhnutelné rekonstrukci celého domu se rozhodli vdechnout obytným prostorám nový život – najít pro ně nové využití. A tak se z horního patra stalo luxusní, avšak velmi útulné domácí wellness s vířivkou, finskou saunou a malou koupelnou. Rovněž jsme instalovali přelivný nerezový bazén na předzahrádku domu.

Výhodou této nemovitosti je bez pochyby její poloha – vzhledem k tomu, že se vila nachází o několik metrů výše než úrovně ulice, mohli si klienti dovolit využít poměrně prostornou předzahrádku k vybudování odpočinkové zóny, a to včetně bazénu. Přelivný nerezový bazén Imaginox s rozměry 10 x 4 x 1,4 metru je opatřen designovým zakrytím přelivného žlabu z kamene kanfanar, kdy bylo totožné provedení použito i pro obklad v bezprostředním okolí bazénu.

Bazén je dále vybaven vykonzolovaným schodištěm, automatizovanou solární lamelou s šachtou rolety zabudovanou ve dně bazénu, výkonným dvoutryskovým protiproudem UWE Bambo 2 a sedmi LED podvodními reflektory firmy WIBRE. Aby si naši klienti ušetřili práci s údržbou, pořídili si robotický bazénový vysavač Zodiac Vortex 3, který mohou zapnout na 2 čistící programy: 1,5hodinové čištění dna nebo na dvouapůlhodinové intenzivní čištění dna, stěn a vodní linie.

Interiérová část domácího wellness se nachází ve druhém patře. Rozlehlá podkrovní místnost působí velmi uceleným a minimalistickým dojmem. Ve velké míře využívá vestavby – a to jak v případě finské sauny, koupelny, tak vířivé vany.

Ústředním produktem místnosti je vířivá vana Optima řady 880 Sundance Spas, která je obestavena krásnou mramorovou podestou zelené barvy a disponuje třemi nástupními dřevěnými schody. Model Optima o rozměrech 226 x 226 x 95 cm nabízí až sedm různých masážních míst se sedmi druhy masážních trysek včetně perličkové masáže. Díky bezprostřednímu umístění vany u oken se navíc mohou majitelé při relaxační masáži kochat krásným výhledem na pražské centrum.

Posledním produktem, který jsme pro tento projekt dodávali, je finská sauna Klafs. I v případě této sauny se jednalo o realizaci na míru. Saunu jsme vestavěli do předpřipraveného zkoseného prostoru a namísto dřevěného vnějšího obložení jsme použili širokoformátová skla. Sauna je vybavena lavicemi ve dvou výškových úrovních, které jsou podepřeny pouze elegantními hliníkovými nožkami. Další výbavu tvoří podopěrkové osvětlení SunSet a volně stojící kamna Pluris.

Okouzlila vás tato realizace tak jako nás? Toužíte taky po domácím wellness jako z módního časopisu o bydlení? Obraťte se na nás, rádi vám pomůžeme zrealiazovat i vaši představu! Inspiraci hledejte na našem instagramovém profilu.