Zpět na reference

Luxusní hotelové wellness na farmě Čapí hnízdo

Luxusní hotelové wellness na farmě Čapí hnízdo

V rekreačním resortu Čapí hnízdo se na jaře 2017 otevíralo nové luxusní wellness. Důraz byl kladen nejen na designové zpracování, ale především na kvalitu produktů. Naše společnost AQUAMARINE SPA se stala předním dodavatelem wellness vybavení. Dodávali jsme dvě exkluzivní nerezové vířivky, luxusní finské sauny, parní kabinu, Hammam, zážitkové sprchy nebo například vyhřívaná relaxační lehátka. Většinu produktů jsme přizpůsobili individuálním požadavkům klienta, možnostem daného prostoru i vysokým nárokům na designové zpracování.

Dvoupatrové luxusní wellness nabízí jak exteriérovou, tak interiérovou část. V horním patře se nachází privátní wellness, kde si návštěvníci mohou užít ničím nerušený relax v nerezové vířivce Imaginox a v exkluzivní finské sauně Klafs. Nerezovou vířivku jsme vyrobili zcela na míru a nabízí relaxaci na dvoulehátku nebo na odpočinkové trubicové lavici. Kvalitní vodní i vzduchové trysky zajišťují příjemnou masáž celého těla. Z vířivky je zároveň nádherný výhled do okolní přírody.

Na terase privátního wellness je umístěná také luxusní sauna Klafs. Exteriér sauny jsme vytvořili z jedinečného dřeva Wastewood Weathered, které je velmi staré a zpracovává se ze starých stodol a stavení. Přestože je sauna umístěna venku, tak díky kamenné stěně nabízí naprosté soukromí.

Jedinečný interiér sauny kombinuje tradiční a moderní vzhled. Vnitřní a vnější obložení je vytvořeno ze stejného dřeva, které působí rustikálně a dodává sauně jedinečnou atmosféru. Lehátka jsou vyrobena naopak ze světlého dřeva Abachi, které dotváří originální design interiéru.

Druhá část horního patra je určená pro všechny návštěvníky wellness. Slunečná terasa nabízí nádherný výhled po okolí, který si návštěvníci mohou užívat z velké přelivné nerezové vířivky Imaginox. Vyráběli jsme ji přímo na míru a je určena až pro 10 osob.

Z důvodu umístění vířivky do veřejného provozu, bylo nutné zvolit přelivnou variantu, která zajistí dostatečnou kvalitu filtrace vody. Přelivný žlab s oblázky je umístěn níže než vrchní lem vířivky a voda stékající po nerezu je tak krásným designovým prvkem. Vířivka je vybavena vodními i vzduchovými tryskami pro masáž šíje a zad, ale také lýtek a chodidel.

Ve spodním patře wellness se nachází bazén a odpočinková zóna, ale například také sauny a unikátní místnost pro lázeňskou proceduru Hammam. Pro ochlazení po saunování jsme do wellness dodávali čtyři různé zážitkové sprchy, polévací vědro a automatický ledovač. Ve sprchách si mohou návštěvníci užít tropický déšť, nebo se nechat masírovat bočními tryskami. Polévací vědro zase nabízí rychlé ochlazení proudem studené vody.

Návštěvníci si mohou užívat příjemnou relaxaci také v luxusní parní sauně Klafs, která je umístěna v zadní části wellness. Modernímu designu páry dominují jednoduchá lehátka vyrobená z přírodního kamene a tmavé obložení stěn skleněnou mozaikou. Příjemnou atmosféru dotváří hvězdné nebe, které je vytvořeno z 80 malých světel zabudovaných ve stropu parní kabiny.

Originální součástí wellness je prostor určený pro rituály Hammam. Na speciálním vyhřívaném kameni probíhá očistný lázeňský rituál, který zahrnuje tři kroky – pocení, čištění těla a následnou relaxaci. Atmosféru místnosti dotváří tlumené osvětlení a speciální stěna z perforovaného nerezového plechu se speciální povrchovou úpravou.

Ve wellness jsme také realizovali velkou finskou saunu určenou pro 10 osob. Rychlé nahřátí celé kabiny zajišťují velká kamna Majus s 180 kilogramy olivínových kamenů. Podobně jako sauna v privátním wellness i tato kombinuje rustikální a moderní design. Obložení je vyrobeno ze dřeva Wastewood Sunburned a lehátka ze světlého dřeva Abachi. Sauna je vybavena také doplňkovou technologií Sanarium, která nabízí kromě tradičního finského saunování také například lehkou parní lázeň.