Zpět na reference

Ideální venkovní rodinný bazén z nerezu #dovolenadoma

Ideální venkovní rodinný bazén z nerezu #dovolenadoma

Rodinný bazén musí splňovat hned několik kritérií – musí být naprosto bezpečný, poskytovat dostatek prostoru pro vodní hry a zároveň by se v něm mělo nacházet i místo pro relaxaci po náročném dni. A přesně tyto požadavky měli i majitelé tohoto nerezového bazénu IMAGINOX, který nahradil dosavadní betonový bazén vyložený fólií.

Aby mohl vzniknout námi dodávaný nerezový skimmerový bazén s rozměry 12 x 4 x 1,35-1,8 metru, musel se nejprve uzpůsobit bývalý bazén pro stavební přípravu. Vzhledem k tomu, že se změnil jeho půdorys oproti původnímu tvaru, musela se betonová vana zaměřit a následně dobetonovat dle připravené výkresové dokumentace.

Bazén je ukotven přímo na betonovou vanu a je vybaven postupně sníženým dnem, které se svažuje ze základní hloubky 1,35 až do 1,8 metru – proto je naprosto bezpečný i pro dovádění dětí. Kromě toho je vybaven dvěma skimmery, rohovým schodištěm s lounge zónou, podvodními světly, a lavicí s hydromasážními tryskami pro masáž zad.

Dalšími výhodami této realizace je vestavěná roleta se solární úpravou, která jednak slouží pro ohřev a termoizolaci vody, a jednak jako ochrana při pádu dítěte či domácího mazlíčka do zakrytého bazénu. Díky madlům instalovaným po dlouhých stěnách bazénu zůstává roleta natolik stabilní, že udrží i lehčí dospělou osob bez toho, aniž by se „propadla“.

Máte na zahradě starý bazén a rádi byste jej také zrenovovali? Navrhněte si svůj bazén podle svých představ – firma IMAGINOX vám jej ráda vyrobí na míru a přesně podle vašich požadavků. Katalog bazénů zdarma k zaslání zde.