Zpět na reference

Betonový bazén a sauna v soukromém wellness

Betonový bazén a sauna v soukromém wellness

V rodinném domě v okolí Prahy jsme vytvořili malé soukromé wellness, které slouží nejen pro zábavu, ale i k relaxaci a kodičnímu plavání. Majitelé si přáli malý betonový bazén s výkonným protiproudem, který by byl natolik účinný, aby jej nezvládli „přeplavat“ a zároveň při jeho užívání „nebyli strháváni proudem na jednu stranu“. Dalším požadavkem byla multifunkční finská sauna, která by zajistila jak tradiční finské saunování, tak její odlehčenou formu vhodnou pro děti, ale také lehkou parní lázeň s aromaterapií.

U této realizace jsme byli značně limitováni prostorem. Právě z toho důvodu má bazén rozměry pouze 3 x 5 metru, ale to se ani zdaleka neodráží na jeho plaveckém využití – vybavili jsme jej totiž profesionální protiproudou stěnou složenou z několika trysek, které zajistí optimální podmínky pro účinné kondiční plavání!

Abychom nezmenšovali už tak omezenou plaveckou plochu, zabudovali jsme šachtu roletového zakrytí do dna bazénu. Automatická lamela má i u vnitřních realizací své opodstatnění, jednak zabraňuje znečištění vody a jednak nedochází k takovému výparu vody a lépe se tak v místnosti udržují optimální klimatické podmínky.

Pro svůj bazén zvolil klient skimmerový systém filtrace a cirkulace vody, což znamená, že hladina vody dosahuje 10 cm pod úrovní lemu. Kromě bazénu jsme do prostoru rodinného wellness instalovali také saunu Klafs Premium, která je umístěná za dřevěnou stěnou. Sauna je vybavena doplňkovým zařízením Sanarium, které nabízí pět druhů saunování při různých teplotách a vlhkostech vzduchu.

Finská sauna je určena pro užívání 2 až 4 osobami. Pro lavice bylo použito dřevo africké vrby Abachi a stěny sauny jsou obloženy rustikálním sukovým dřevem ze severského smrku. O vytápění sauny se starají podlavicová kamna Bonatherm, jejichž užívání je zpríjemněno postranním panelem AquaLift.

U sauny Klafs Premium je možné volit různé varianty prosklení. V případě této realizace se klient rozhodl pro celoskleněnou čelní stěnu sauny. Tu doplňuje pouze speciální úchyt, které je z vnější strany nerezový a z vnitřní strany vyrobený ze dřeva. Líbí se vám naše projekty? Sledujte náš Instagram!