Zpátky na výpis novinek

Jaké jsou zdravotní benefity vířivky?

Vířivka má mnoho pozitivních vlivů na naše zdraví a celkovou pohodu. V podstatě představuje komplexní terapii, protože je prostředkem relaxace i rehabilitace a má blahodárný vliv na psychickou a fyzickou pohodu našeho těla a mysli. Je terapeutickým útočištěm pro všechny, kteří trpí bolestí či stresem. Sportovcům vířivka nabízí nejlepší místo pro obnovu bolestivých svalů a odpočinek po náročném zápase nebo cvičení. A pro ty, kteří touží více po společnosti a zábavě, je vířivka místem společné relaxace s přáteli či rodinou.

Jaké jsou zdravotní benefity vířivky?

1. RELAXACE

Vířivka je výborná pro pravidelný odpočinek a snížení stresu, jelikož teplá voda a masáž působí uklidňujícím způsobem na nervový systém. Protože vířivka napomáhá uvolnění a relaxaci, pravidelný odpočinek ve vířivce přispívá péči o psychickou pohodu. Tato aktivita vám umožňuje se na chvíli odpoutat od stresu a starostí každodenního života a zlepšit nejen náladu, ale dlouhodobě také odstranit důsledky vysokého stresu, jakým je kupříkladu nespavost.

Někteří lidé nacházejí úlevu od nespavosti nebo problémů se spánkem díky relaxačním efektům vířivky před spaním. Koupel ve vířivce před spaním může pomoci uvolnit mysl a tělo a usnadnit usínání, v dlouhodobém horizontu zlepšit kvalitu vašeho spánku. Terapeutické účinky vířivky mohou pomoci od častých bolestí hlavy a migrén. Zvýšit nebo obohatit je navíc můžete díky vonným esencím, které pomáhají povzbudit či uklidnit mysl. Záleží na vašich preferencích. Výběr z několika vůní naleznete na našem e-shopu.

2. REHABILITACE

Pravidelné koupání ve vířivce napomáhá uvolnění svalů a snížení napětí, což je velmi přínosné zejména pro osoby trpící bolestmi zad, svalovými křečemi či artritidou. Masážní trysky mohou cíleně působit na problematické oblasti a zmírnit bolest. Proudění vody ve vířivce pomáhá stimulovat krevní oběh a zlepšuje přívod živin do tkání a buněk. Díky proudící vodě a masážním tryskám se zlepšuje prokrvení kůže a tkání, což podporuje hojení drobných poranění, snižuje pocit otoku a zlepšuje celkový stav pokožky.

Celkově vířivka prohřívá, snižuje napětí v těle, uvolňuje svaly, prokrvuje organismus a díky tomu všemu urychluje hojení vnitřních zranění, operací a pohmožděnin. Proto se pobyt ve vířivce často využívá jako rehabilitace po vážných zraněních. Dobře prokrvené svaly a duševní pohoda mají pozitivní vliv na celkovou kondici lidského organismu. Dlouhodobě pak vířivka pomáhá zlepšovat imunitu a bojovat se sezónními chřipkovými onemocněními i civilizačními nemocemi, jakou je například cukrovka.

3. SOCIALIZACE

Nezapomínejme také na sociální přínosy vířivky, které jsou neméně důležité pro naší životní pohodu. Vířivka není jen nástrojem rehabilitace, může být a bývá také prostředkem zábavy s přáteli. Je skvělým místem pro sdílení relaxace s rodinou, přáteli nebo partnerem. Vytváří příležitost ke sbližování, posílení vztahů a uvolněné zábavě. Ať už si užíváte relaxaci sami či s přáteli, vždy však pamatujte na správný pitný režim.

Získejte vše, co vířivka nabízí a vyberte si tu pravou vířivku pro vás z naší široké nabídky. Pro více inspirace si prolistujte náš katalog nebo sledujte naše sociální sítě!