Jak vybrat bazén na zahradu

Vybíráte bazén na zahradu nebo teprve přemýšlíte o jeho pořízení? Zahradní bazén je skvělým doplňkem k vašemu domku se zahradou.

V letních měsících vám pomůže se zchladit a využijete ho i k relaxaci, pořádání party nebo k pravidelnému kondičnímu plavání. Bazén navíc zvyšuje hodnotu zahrady a pozemku.

Čím ale začít? Dneska si představíme:

 • jak vybrat zahradní bazén a na co nezapomenout,
 • mezi jakými typy bazénů na zahradu vybírat,
 • podíváme se na různé materiály a možnosti zastřešení,
 • nezapomeneme se zaměřit na výhody a nevýhody slané vody v bazénu.
Více informací

Bazény na zahradu – nadzemní a zapuštěný bazén

Než půjdete vybírat bazén, je potřeba si ujasnit, jaký typ zahradního bazénu si chcete pořídit. Máte na výběr z levnějších nadzemních bazénů, které si snadno pořídíte na e-shopech a v dalších obchodech. Pokud však chcete kvalitnější bazén, pak se vyplatí investovat do zapuštěného bazénu na zahradu. Každý z těchto typů bazénu na zahradu má své výhody i nevýhody.

Nadzemní bazén snadno nainstalujete, můžete ho rychle přemístit nebo sklidit. Cena je mnohem příznivější než u zapuštěného bazénu. O nadzemní bazén na zahradu se však musíte častěji starat, mají obvykle krátkou životnost, omezenou velikost a horší stabilitu.

Výhodou zapuštěného zahradního bazénu je snadná údržba, kvalita a dlouhá životnost, možnost výběru velikosti, doplňků, technologie a také vzhledu. Nevýhodou je doba dodání, složitější instalace a také cena. Cena zapuštěného bazénu je vyšší a odvíjí se od použitého materiálu, náročnosti úpravy terénu, použité technologie, vybavení a doplňků.

Více informací

Zapuštěný zahradní bazén

Bazén na zahradě můžete mít plně zapuštěný nebo částečně-zapuštěný. Pro tyto typy zahradních bazénů je stěžejní zvolená konstrukce, samotný způsob realizace a také bazénová filtrace. I když je cena zapuštěných bazénů vyšší, kvalita je mnohonásobně lepší, stejně jako jejich životnost. U výběru je potřeba promyslet:

 • materiál (betonový, laminátový, nerezový, fóliový…),
 • využití bazénu (relaxace, plavání, pro děti, masážní…),
 • způsob realizace – svépomocí nebo zahradní bazén vytvořený na klíč,
 • tvar bazénu (obdélník, ovál), velikost, hloubka a tvar dna,
 • bazénová filtrace a zastřešení bazénu na zahradu,
 • protiproud, dětské brouzdaliště a další atrakce.

Další důležitou roli hraje volba umístění bazénu, konstrukce (samonosný bazén či bazén složený s několika bloků). Výběr správné konstrukce je důležitý z hlediska životnosti, stability a údržby.

Více informací

Zahradní bazén – typ materiálu

Volba materiálu úzce souvisí s konstrukcí bazénu. Existuje celá řada možností, které se opět liší kvalitou a cenou. Mnoho lidí volí levnější variantu, a to plastové bazény. Plastové bazény mají omezenou životnost, možnosti vybavení a jsou těžší na údržbu. Oblíbenou volbou jsou zejména laminátové, betonové či nerezové bazény.

 • Laminátový bazén vám umožní volit z poměrně velkého množství barev, tvarů a také výbavy. Velkou výhodou je rychlost instalace. Zahradní bazén je dopraven na místo vcelku a po vložení do předpřipraveného výkopu se obsype suchým betonem.
 • Betonový bazén je možné realizovat do jakékoliv hloubky. Není problém přizpůsobit parametry a vybavení bazénu vám na míru. Je možné jej obložit fólií nebo keramikou, mozaikou či kamenem.
 • Nerezový bazén má dlouhou životnost. Díky tomu se z něj budou těšit i další generace. Je možné jej přizpůsobit vašim potřebám jak z hlediska hloubky, tvaru, velikosti, technologie i vybavení.
Více informací

Jaký vybrat bazén na zahradu – přeliv nebo skimmer

Pokud jste se rozhodli pro zapuštěný bazén, čeká vás také výběr systému filtrace. Nabízí se klasický skimmer nebo přelivný bazén. Jaké jsou přednosti a nevýhody každého z nich?

Běžný skimmer se častěji umísťuje do bazénu na zahradu než přelivný systém. Klienty je oblíbený díky zjednodušené údržbě. Voda je nasávána do pískovcového filtru přes hladinový sběrač. Předností skimmeru je kratší instalace a nižší nároky na prostor. Voda je oproti hladině snížena zhruba o 8 cm.

Přelivný filtrační systém je častěji umísťován do interiéru rodinného domu nebo do komerčních prostor. Výhodou je lepší údržba bazénu a estetičnost. Nevýhodou je vyšší cena a hluk.

Sladká nebo slaná voda do zahradního bazénu?

Chcete mít ve svém bazénu slanou vodu? Obecně bazén se slanou vodou má vyšší pořizovací náklady. Je potřeba zvolit materiál odolný vůči soli, a i přesto se technologie bude více opotřebovávat. Máte vyšší spotřebu na úpravu ph vody, ale na druhou stranu nižší náklady na desinfekční prostředky. Zahradní bazén se slanou vodou je však krásný požitek.

Sladká voda má oproti té slané mnoho výhod. Nižší investice, nižší zátěž na technologii nebo možnost nerezových prvků. Nevýhodou jsou vyšší náklady na dezinfekci. Čistota a ideální hodnoty sladké vody se musí regulovat chlorem a chemií pro úpravu pH.

Více informací

Zastřešení bazénu na zahradu

Ještě je potřeba se zmínit o zastřešení bazénu na zahradu. Díky bazénovému zastřešení si totiž usnadníte údržbu a současně prodloužíte koupací sezónu. Nejčastěji klienti volí automatickou roletu, nadzemní posuvné prosklené zastřešení nebo posuvnou terasu.

Automatická roleta je velmi praktická, nenáročná na údržbu a umožňuje využít solární panely k ohřívání vody. Současně poskytuje zabezpečení bazénu pro děti a domácí mazlíčky. Roleta se umisťuje na dno bazénu, dovnitř bazénu nebo do stěny bazénů na úrovni dna nebo hladiny.

Prosklené nadzemní zastřešení má velkou výhodu v tepelné izolaci, kterou bazén poskytuje. Výšku si můžete přizpůsobit a všechny typy se dají odsunout. Pokud si přejete plochu nad bazénem využívat, pak se vám určitě zalíbí posuvná terasa. Tu můžete využít k posezení nebo k venkovní relaxaci, když bazén nevyužíváte.

Nezávazně poptat bazén

Bazén na zahradu od Aquamarine Spa – kvalita, cena a design

Naše společnost se specializuje na realizaci exkluzivních privátních i komerčních wellness a na prodej designových bazénů, saun a vířivek. Na trhu působíme od roku 1997, můžeme tak nabídnout více než čtvrt století zkušeností s wellness projekty u nás i v zahraničí.

 • Design a exkluzivita.
 • Dlouhá životnost a kvalita produktů.
 • Poradenství, péče a kvalitní servis.
 • Nenáročný provoz a možnost napojení na chytrou domácnost.
 • Technologie na míru vašim přáním a potřebám.

Cenu bazénu nastavujeme individuálně. Cena laminátových bazénů se pohybuje od 222 450 Kč bez technologie, instalace, zaškolení a dopravy. Cena nerezových bazénů začíná na 850 000 Kč. Doprava a instalace je individuální a začíná na 55 000 Kč. Doba dodání je do 3 měsíců (záleží na materiálu a provedení).

Nezávazně poptat bazén