Zpátky na výpis novinek

SAUNA- SANARIUM- PARNÍ LÁZEŇ: očista, regenerace, uvolnění

Asi všichni víte, co znamená pojem sauna, a nejspíš jste již měli příležitost zažít saunování na vlastní kůži. Zjednodušeně řečeno – během saunování dochází ke krátkému intenzivnímu zahřátí, po němž následuje rychlé zchlazení. Způsobů, kterými je naše tělo oteplováno, je hned několik.

SAUNA- SANARIUM- PARNÍ LÁZEŇ: očista, regenerace, uvolnění

V klasické sauně se teplota pohybuje mezi 70 °C až 100 °C. Abnormálně vysoká teplota je pro tělo snesitelná díky velmi suchému vzduchu, kdy se pot velmi rychle odpařuje. Proto je důležité být při tomto typu saunování zcela nahý.

Pro jedince, kteří nemají rádi horký vzduch klasické sauny, je vhodná kabina s infračerveným zářením, která sálá teplotu okolo 45 °C – 60 °C a nevytváří žádnou páru. I přesto dochází k samovolnému pocení po krátké době skrze infračervené paprsky, které neohřívají vzduch v kabině, ale pronikají přímo do lidského těla.

Dalším druhem je SANARIUM, které nabízí hned několik saunovacích programů: klasický, teplovzdušný, tropický, aromatický a parní lázeň. Tak si můžete snadno navolit ten správný typ dle vašeho rozpoložení. Teplota a vlhkost vzduchu se automaticky odpovídajíce upraví. Navíc SANARIUM disponuje funkcí SaunaPUR, kdy teplo sála opravdu rovnoměrně nejen z kamen, ale i ze zdí a lavic. Vlhkost je v tomto případě o něco málo vyšší než v klasické sauně.

Posledním typem je parní lázeň. Dalo by se říct, že funguje na opačném principu než klasické saunování. Blahodárných účinků dosahuje 100 % vlhkostí vzduchu, při které se vytvářejí kapičky páry. Protože vzduch nedokáže pojmout tolik vody a potu, musí být udržována mnohem nižší teplota, okolo 40 °C. I přes vysokou vlhkost vzduchu, nepřiměje parní lázeň naše tělo k takovému pocení jako horký vzduch klasické sauny- i když nám to kolikrát připadá právě naopak.

Prohlédněte si naší nabídku saun Klafs!