Okouzlující design rodinného wellness – kombinace moderny a novorenesance

zpět na výpis článků
Mít možnost vlastnit něco tak krásného jako tuto historickou budovu z 80. let 19. století je ctností jen několika málo vyvolených. Ovšem ne každý si váží dobového rázu těchto starých pražských vil tak jako tito naši klienti. Vzhledem k nevyhnutelné rekonstrukci celého domu se rozhodli vdechnout obytným prostorům nový život – najít pro ně nové využití. A tak se z horního patra stalo luxusní, avšak velmi útulné domácí wellness s vířivkou, finskou saunou a malou koupelnou, a na předzahrádku domu jsme instalovali přelivný nerezový bazén.

Výhodou této nemovitosti je bez pochyby její poloha – vzhledem k tomu, že se vila nachází o několik metrů výše než úrovně ulice, mohli si klienti dovolit využít poměrně prostornou předzahrádku k vybudování odpočinkové zóny, a to včetně bazénu. Přelivný nerezový bazén Imaginox s rozměry 10 x 4 x 1,4 metru je opatřen designovým zakrytím přelivného žlabu z kamene kanfanar, kdy bylo totožné provedení použito i pro obklad v bezprostředním okolí bazénu.

Bazén je dále vybaven vykonzolovaným schodištěm, automatizovanou solární lamelou s šachtou rolety zabudovanou ve dně bazénu, výkonným dvoutryskovým protiproudem UWE Bambo 2 a sedmi LED podvodními reflektory firmy WIBRE. Aby si naši klienti ušetřili práci s údržbou, pořídili si robotický bazénový vysavač Zodiac Vortex 3, který mohou zapnout na 2 čistící programy: 1,5hodinové čištění dna nebo na dvouapůlhodinové intenzivní čištění dna, stěn a vodní linie.

Interiérová část domácího wellness se nachází v druhém patře. Rozlehlá podkrovní místnost působí velmi uceleným a minimalistickým dojmem, která ve velké míře využívá vestavby – a to jak v případě finské sauny, koupelny, tak vířivé vany.

Ústředním produktem místnosti je vířivá vana Optima řady 880 Sundance Spas, která je obestavena krásnou mramorovou podestou zelené barvy, a dále třemi nástupními dřevěnými schody. Model Optima o rozměrech 226 x 226 x 95 cm nabízí až 7 různých masážních míst se sedmi druhy masážních trysek i perličkovou masáží. Díky bezprostřednímu umístění vany u oken se navíc mohou majitelé při relaxační masáži kochat krásným výhledem na pražské centrum.

Posledním produktem, který jsme pro tento projekt dodávali, je finská sauna Klafs. I v případě této sauny se jednalo o realizaci na míru. Saunu jsme vestavěli do předpřipraveného zkoseného prostoru, kdy namísto dřevěného vnějšího obložení jsme použili širokoformátová skla. Sauna je vybavena lavicemi ve dvou výškových úrovních, které jsou podepřeny pouze elegantními hliníkovými nožkami, podopěrkovým osvětlením SunSet a volně stojícími kamny Pluris.

Okouzlila vás tato realizace tak jako nás? Toužíte taky po domácím wellness jako z módního časopisu o bydlení? Obraťte se na nás, rádi vám pomůžeme zrealiazovat i vaši představu! Inspiraci hledejte na našem instagramovém profilu.

Zavolat Navigovat Poslat si info na mail