Zpátky na výpis novinek

Připravte svůj bazén na novou sezónu!

Jaro se sice zdá být ještě daleko, na novou sezónu je však lépe se nachystat předem. Zprovoznění bazénu by mělo být provedeno z kraje jara, aby byl váš bazén připraven na první letní teploty, které se v posledních letech objevují čím dál dříve. Optimální čas pro odzimování bazénu představují měsíce březen a duben. Ty bývají vytížené, proto si jarní zprovoznění bazénu nezapomeňte objednat včas.

Připravte svůj bazén na novou sezónu!

Jak probíhá vyčištění a zprovoznění bazénu po zimě? Odzimovat svůj bazén můžete, jakmile noční teploty neklesají pod nulu a denní stabilně stoupnou nad 5 °C. Péče, kterou je nutné při odzimování bazénu věnovat se liší podle druhu bazénu. Prvním krokem je však vždy odstranění plováků proti zamrznutí hladiny a vypuštění bazénu, aby se mohl vyčistit. Čištění například laminátových bazénů vyžaduje jiný přístup a jiné přípravky než zprovoznění nerezových bazénů, které je navíc třeba opatřit ochrannou vrstvou. Máte-li bazén s lamelovým zakrytím, také šachtě rolety a lamelám je třeba věnovat pozornost.

Servisní tým během odzimování bazénu důkladně zkontroluje každé těsnění či hadičku technologie, aby byl váš bazén v co nejlepší kondici. Poté se bazén může napustit za současného zavodnění a spuštění bazénové technologie. Nakonec náš tým doplní chemii a nastaví automatiky dávkování, abyste mohli bazén začít používat.

Uvedení bazénu do provozu po zimní odstávce zahrnuje nejen důkladné čištění, ale také zprovoznění bazénové technologie. Jedná se o komplexní proces, který při nesprávném postupu a neodborném zacházení může vést k poškození bazénu či technologie a porušení záručních podmínek. Proto doporučujeme objednat si profesionální odzimování bazénu od našeho servisního týmu. Poptávka je obrovská a čas se pomalu nachyluje. Stihněte volné kapacity a objednejte si odzimování co nejdříve zde!

Chystáte se pořídit si nový bazén na vaši zahradu? Je nejvyšší čas začít s námi plánovat abyste stihli letošní sezónu. Naší nabídku nerezových, laminátových a betonových bazénu si můžete prohlédnout zde na webu, nebo si objednat zdarma náš katalog.

Kontaktujte nás a my vám připravíme bazén na míru!