Zpátky na výpis novinek

Podívejte se s námi na možnosti ohřevu bazénové vody

Nebaví vás napouštět bazén jen kvůli několika týdnům hezkého počasí a chcete si prodloužit koupací sezónu? Můžete se rozhodnout pro ohřev vody ve vašem bazénu. Existuje několik technologií pro ohřev bazénové vody, od kterých se odvíjí také náklady na vytápění bazénu. Přečtěte si níže, jaký typ ohřevu vody si můžete zvolit.

Podívejte se s námi na možnosti ohřevu bazénové vody

Způsoby ohřevu bazénové vody

 • Tepelné čerpadlo

  Tepelné čerpadlo je vysoce úsporným a ekologickým způsobem ohřevu bazénové vody. Energii odebírá z okolního vzduchu a mění ji na teplo, které předává bazénové vodě. Tepelné čerpadlo spotřebovává elektřinu v podstatě jen pro svůj pohon, ku příkladu čerpadlo z naší nabídky o výkonu 17,5 kW v optimálních podmínkách odebírá 2,5 kW energie ze sítě a 15 kW energie z okolního vzduchu, ušetříte s ním tudíž více než 85 % nákladů. Činnost tepelného čerpadla je závislá na teplotě vzduchu, uvedená procentuální úspora tak může být vyšší i nižší. Většina tepelných čerpadel není schopná pracovat pod 5 ℃. Tepelná čerpadla NEO jsou funkční až do -10 ℃, bazén s ním tak vytopíte také v zimním období. Právě pro konstantní celoroční vytápění bazénu jsou tepelná čerpadla vhodnou volbou.

 • Solární panel

  V případě solárních panelů uzpůsobených pro ohřev bazénové vody máte na výběr ze dvou typů technologie. První z nich za pomoci slunečního záření ohřívá vodu z vašeho zdroje, která prochází solárním panelem a poté skrze bazénový výměník tepla ohřívá vodu z bazénu.
  Druhým typem solárního ohřevu je bazénový solární kolektor, který je přímo napojen na filtrační okruh a bazénová voda proudí přes jeho potrubí, kde se ohřívá. Solární kolektory jsou vyrobeny ze speciálně upraveného polymeru, který je činí odolné vůči nepřízni počasí, a především chemii obsažené v bazénové vodě.
  Předností solárního ohřevu je, že se jedná o zelenou energii a nejúspornější způsob vytápění. Za slunečního počasí během dne solární ohřev vytopí bazén přibližně o 3 °C a celkově prodlouží koupací sezónu tak o měsíc. Solární energie je správnou volbou pro ty, kdo si chtějí prodloužit koupací sezónu o několik týdnů, ale nehodí se k celoročnímu vytápění.

 • Bazénový výměník tepla

  Bazénový výměník využívá k ohřevu vody teplé médium z vašeho zdroje. Ve výměníku se střetává teplá voda od primárního zdroje – plynového kotle, solárního panelu, tepelného čerpadla – s proudící vodou z bazénu, která se tepelnou výměnou ohřívá. Jedná se v celku o úsporný způsob vytápění bazénu, nicméně zaplatíte energii za chod primárního zdroje, pokud jím není solární panel.

 • Elektrický průtokový ohřívač

  Průtokový ohřívač generuje teplo z elektrického proudu. Za pomoci topné spirály přeměňuje energii na teplo. Voda protéká jednotkou a skrze topné těleso se ohřívá. Bazénové průtokové ohřívače jsou navrženy speciálně pro vytápění bazénové vody s teplotou do 40 ℃. Průtokové ohřívače nejsou závislé na venkovní teplotě a hodí se pro rychlé a přerušované vytápění bazénu. Jedná se o nejnákladnější, avšak společně s tepelným čerpadlem o nejspolehlivější technologii ohřevu vody.