Zpátky na výpis novinek

Klafs – Sauna pro zdraví

Skutečnost, že je sauna zdravá potvrzují nejenom současné studie, ale především praktické dlouhodobé zkušenosti – lidé na celé zeměkouli využívají zdravotních účinků sauny už po mnohá tisíciletí. Pozitivní účinky pravidelného saunování na tělo i na duši jsou hloubkové a přetrvávající, kdy blahodárně působí na činnost imunitního, nervového a hormonálního systému, ale také na celkovou regeneraci.

Klafs – Sauna pro zdraví

Sauna trénuje cévní systém
Klíč ke zlepšení zdraví v sauně spočívá ve střídání horka a chladu. Horké klima stimuluje vegetativní nervový systém, kdy dochází k roztažení cév a důkladnému prokrvení, přičemž v následné ochlazovací fázi za působení studené vody dochází k opětovnému zúžení cév, čímž se posilují, získávají větší elasticitu a zajišťují správné fungování krevního oběhu.

Sauna a sanarium posilují imunitní systém
Studie berlínské univerzity potvrzuje, že pravidelné návštěvy sanaria stimulují imunitní reakce cévního systému, díky čemuž může dojít ke zmírnění či úplnému zamezení zánětlivých procesů arteriálního systému. Tübingenský výzkumný tým současně objevil, že buňky potných žláz produkují při saunování přírodní antibiotikum a zároveň vyzdvihují pozitivní vliv saunování na látkovou výměnu a celkovou obranyschopnost.

Sauna pro krásu pleti
Pravidelné saunování je dlouhodobou prevencí před nedostatky pleti jako jsou vrásky či tvorba akné. Vlhké teplo rozšiřuje cévy, póry a zvyšuje absorpci kyslíku a současně při pocení dochází k čištění pleti. Pravidelné saunování stabilizaci funkci pokožky a přispívá k její rovnoměrné výživě – navíc zabraňuje vysychání pokožky a reguluje obsah tuku na jejím povrchu.

Barevné světlo navrací pružnost pokožce
Nadstandardním vybavením je barevné světlo s funkcí LIFTLIGHT. S daným světlem si můžete nejen doladit saunu do své oblíbené barvy, ale můžete si také užívat blahodárné účinky světla na Vaši pokožku. Červené světlo LIFTLIGHT pronikne do pokožky a přemění se na tepelnou energii – kolagen se zahřeje a navrátí pokožce pružnost, čímž se vrásky nebo rozšířené póry minimalizují.

Odstranění škodlivých látek z těla
Tkáň většiny lidí je snadno překyselitelná, škodlivé látky mohou být spouštěčem oslabení imunitního systému, bolesti kloubů, svalů a hlavy, trávicích poruch, jakožto i mnohých chronických onemocnění. Pravidelné návštěvy sauny podporují vyplavování škodlivých kyselin a toxických stopových prvků jako je olovo, kadmium a nikl ven z těla.

Sauna je prevencí proti svalové horečce

Zvýšená látková výměna a zlepšené prokrvení svalů působí také jako přírodní metoda zabraňující překyselení organismu po sportování. Lidé, kteří mají problémy s průduškami, se cítí po saunování mnohem lépe – průdušky se uvolní a oni mohou znovu snadno dýchat.

Sauna je prevencí proti migréně
Pocení může být dokonce prevencí proti bolestem hlavy, které vznikají v důsledku nesprávného regulace tlaku v cévách. Během saunování se mohou cévní stěny střídáním fází tepla a chladu vytrénovat tak, že při vnější stimulaci cév hlavy nemusí tělo kvůli podrážděným nervovým buňkám reagovat bolestmi.

Kdo se pravidelně potí, snáze snáší extrémně vysoké teploty
Tréninkový efekt pravidelných dávek sauny má další (často podceňovanou) výhodu. Zahraniční cesty nás často přivedou do klimatických zón, kde se mohou obyvatele střední Evropy trápit zvýšeným pocením. Kdo se ale pravidelně potí v sauně, trénuje svůj organismus v předstihu a následně zvládá horké počasí mnohem lépe.

Pravidelné saunování udržuje vitalitu
Pravidelné prokrvení návštěvníků sauny podporuje celý organismus, čímž se zpomaluje biologický proces stárnutí – vysoká kvalita života tak zůstane déle zachována.

Relaxace a uvolnění
Saunování je příjemnou volnočasovou činností, ideální po náročném dni v práci či po namáhavém sportovním výkonu. Ať už si chcete užít chvilku o samotě jen v doprovodu hudby, anebo si chce popovídat s přáteli – sauna je v obou variantách ideálním místem odpočinku.

Plánujete stavbu sauny a rádi byste se dozvěděli více o možnostech, které nabízíme? Rádi se Vám budeme věnovat – navštivte náš showroom v Praze, Vrchotových Janovicích či Bratislavě a nechte si zdarma zaslat náš katalog saun Klafs přímo k Vám domů. Inspiraci hledejte v referencí.