Zpátky na výpis novinek

Hamam – speciální rituál komerčních wellness

Hamam je speciální rituální lázeňská procedura pocházející z Osmanské říše, která je výjimečná nejen svým prostředím, ale také svým jedinečným průběhem – skládá ze dvou částí: důkladného pocení a očištění těla a následné relaxace.

Hamam – speciální rituál komerčních wellness

Nejprve se svléknete a zabalíte se do ručníku, poté vstoupíte do takzvaného Camekanu – šatny s relaxačním prostorem. V této místnosti je většinou umístěna kašna a hraje zde jemná hudba, která vám pomůže uvolnit se jak fyzicky, tak psychicky. Potom přistoupíte do Sogukluku – místnosti vyhřáté na 35 °C.

Každý z těchto pokojů je vybaven umyvadly s teplou vodou. Obsluha lázní vám pomocí malé misky polévá ruce, nohy, hrudník a záda. Po umytí teplou vodou z Kurny (z umyvadla), vstoupíte do Hararay – horké místnosti. Zde se začnete potit při teplotě okolo 45 °C, kdy v postranních výklencích může teplota vzduchu dosahovat vyšší teploty a můžou být plné páry.

V „očistné místnosti“, známé jako Lif následuje autentická masáž mýdlovou pěnou. Při této masáži, kterou provádí obsluha lázní, ležíte na horké desce z leštěné žuly, která vám příjemně prohřívá tělo. Tellak (masér) si vezme masážní rukavice vyrobené ze surového hedvábí, z chlupů kozy a koňských žíní, a čistí vaši kůži, dokud se neotevřou póry a neodloučí se odumřelá kůže. S pomocí speciálních látkových sáčků vás od hlavy až k patě pokryje mýdlovou pěnou, a teprve poté z vás opláchne pot a odumřelou kůži.

V poslední fázi se odeberete zpět do Camekanu (šatny a relaxační místnosti). Celý proces, včetně konečné klidové fáze, trvá minimálně 3 hodiny.

Realizaci Hamam prostorů zajištujeme v kooperaci s naším partnerem – společností Klafs. Dopřejte svým zákazníkům nový rozměr relaxace a objevte nové možnosti pro vaše komerční wellness! Nechte si zdarma zaslat náš katalog přímo k vám domů a zjistěte více o naší nabídce!